Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Aký deka pre bábätko bude najlepšia? Skontrolujte, na čo treba dbať pri nákupe.

2023-04-19
Aký deka pre bábätko bude najlepšia? Skontrolujte, na čo treba dbať pri nákupe.

Dečky pre bábätká - účinná ochrana pred zimou

Najdôležitejšou funkciou dečka je zabezpečenie bábätka pred prechladnutím. Pri výbere krytu pre dieťa treba mať na pamäti nielen jeho dizajn, ale predovšetkým jeho termoregulačné vlastnosti. Je vhodné vybaviť maličkého dečkom, ktorý sa osvedčí pri každom počasí, nezávisle na ročnom období. Má účinne chrániť pred chladom, ale aj pred prehriatím. V tejto úlohe sa výborne osvedčíteplý dečko z merino vlny, ktoré bude spoľahlivou bariérou proti chladu a poskytne bábätku ideálne podmienky na spánok. Novozélandské merino ovce sú dokonale pripravené na náročné klimatické podmienky, v ktorých žijú. Ich vlna poskytne dieťaťu tepelný komfort aj v najchladnejšie dni. Keď sa o niečo otepľuje, merino vlna účinne odvedie vlhkosť a zaručí prístup k vzduchu, udržiavajúc pokožku dieťaťa v optimálnej teplote a zabránením prehriatiu.

Aký deka pre novorodenca? Mäkká!

Ak chcete uľahčiť spánok dieťaťu a zabezpečiť mu pocit bezpečia, obalte ho mäkkou dekou. Vyberte si taký model, ktorý nezmení svoje vlastnosti ani po mnohých praniach, napríklad z vysokej kvality bavlny. Ľahké a príjemné na dotyk bavlnené obliečenie sa hodí nielen na prechádzky, ale aj ako deka do autosedačky, na spanie doma alebo po kúpaní. Obalený mäkkým obliečením sa bude bábätko cítiť bezpečne a ľahko zaspí. Bavlnené deky sú nielen mäkké, ale aj elastické, vďaka čomu ľahko a rýchlo zabalíte dieťa, aby ste ho chránili pred chladom a zabezpečili vysoký komfort počas oddychu. Elastickosť a mäkkosť závisia v veľkej miere od kvality tkaniny použitej na výrobu deky. Vyberte si produkt známej a spoľahlivej značky, ktorá funguje na trhu už dlhú dobu a môže sa pochváliť mnohými pozitívnymi hodnoteniami, napríklad AGBO.

Teplá deka, ktorá nevyvolá podráždenie pokožky

Koža novorodenca je náchylná na podráždenie a je jemná. Pred kúpou deky pre dieťa sa uistite, že je pre ne bezpečná. Vyberte si model, ktorý má certifikát Oeko-Tex. Získate tak záruku, že v jeho zložení nie sú škodlivé chemické látky. Ak má vaše dieťa alergiu, ideálne sú bambusové deky na kočík alebo do postieľky, kliknite sem. Bambusová tkanina má antialergické, protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti. Zaisťuje pokožke prístup k vzduchu, chráni ju pred vlhkosťou a absorbuje nepríjemné pachy. Okrem ekologickej bambusovej deky bude pre dieťa jemné aj krytie z bavlny a merino vlny, ktoré sú prírodnými a prievanlivými materiálmi. Vyhnite sa dekám s umelými vláknami. Nie sú drahé, ale zvyčajne nie sú priepustné pre vzduch, neodvádzajú vlhkosť a môžu spôsobovať alergické reakcie u dieťaťa.

Ideálna deka pre novorodenca - aká veľkosť?

Výrobcovia ponúkajú detské deky v rôznych veľkostiach. Aká veľkosť bude pre novorodenca najlepšia? Mnoho ľudí sa rozhodne kúpiť väčšiu deku s ohľadom na budúcnosť. Chcú, aby sa dieťa mohlo s ňou používať nielen v období novorodenca, ale aj v predškolskom veku. Je to dobrý nápad? Príliš veľká deka bude musieť byť na začiatku sklamaná, čo môže ohroziť prehriatie dieťaťa. Na druhej strane, malá deka pre novorodencov so veľkosťou 65x75 cm bude rýchlo vymenená za väčšiu, pretože dieťa rastie v prvom roku života výnimočne rýchlo a už po niekoľkých mesiacoch takéto pokrytie môže byť pre neho nedostatočné. Optimálnou voľbou bude deka s rozmermi 80x100 cm, ktorá bude ideálna nielen pre novorodenca, ale aj pre dieťa vo veku 2-3 rokov. Takáto deka umožňuje rodičom starostlivo obaliť bábätko v postieľke, kočíku, autosedačke alebo nosiči.

Mäkká deka pre bábätko s štýlovým dizajnom

Pri výbere deky pre bábätko je dôležitý aj jej dizajn. Hoci pre najmenšie deti ešte nemá veľký význam, staršie bábätká už dokážu oceniť estetický vzhľad svojho zahalovadla. Bez pochýb dobrým výberom budú deky pre bábätká v decentných farbách, ktoré sú odolné voči meniacim sa trendom a budú sa páčiť nielen bábätku, ale aj jeho rodičom. Vyberte si model v príjemnej farbe, napríklad v sivej, modrej alebo tlmenom ružovom odtieni. Aj ostatní členovia rodiny sa radi zahalia do takejto deky. Aj keď dizajn deky má veľký význam, vždy by ste mali klásť na prvom mieste jej účelnosť a trvácnosť. Hľadajte kompromisy medzi vzhľadom a funkčnosťou. V ponuke AGBO nájdete teplé, mäkké, bezpečné pre deti a štýlové deky, ktoré určite budú vyhovovať vašim očakávaniam.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-03-05
Super čiapky, som veľmi spokojná. Ďakujem
2024-01-05
Rychle dodanie, kvalitny tovar
pixel