Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ako prať bambusovú deku? Praktické tipy pre rodičov.

2023-05-11
 Ako prať bambusovú deku? Praktické tipy pre rodičov.

Bambusový materiál a jeho vlastnosti


Prečo sú bambusové deky tak populárne? Ich výhody sa dajú množiť. Sú priepustné, odolné, teplé a bezpečné pre citlivú pokožku malých detí, majú antialergické, antibakteriálne a antifungálne vlastnosti a skvele pohlcujú zápachy. Bambus sa už dlho používa na výrobu tkanín. V súčasnosti sa bambusový materiál často využíva na výrobu dek pre dojčatá, ktoré sú k dispozícii v ponukách mnohých známych výrobcov.

Pestovanie bambusu je mimoriadne jednoduché a nevyžaduje použitie žiadnych chemikálií, čo robí tkaninu vyrobenú z jeho vlákien bezpečnou pre najmenších. Bambus rastie rýchlo a nepotrebuje veľa vody. Bambusový materiál je biologicky odbúrateľný. Je to určite ekologická voľba. Ak hľadáte ekologické produkty s výnimočnými vlastnosťami, bambusová tkanina bude pre vás ideálna.

Pranie bambusovej deky

Aj keď bambusový dekó môže mať antibakteriálne vlastnosti, pranie je nevyhnutné pre udržanie hygieny vašej bábätky. Ako sa postarať o čistotu dekó z bambusovej látky a zároveň neohroziť jeho vlastnosti? Je možné ho prať v práčke alebo len ručne? Veľa otázok vyvoláva aj spôsob sušenia dekó.

Začnime s tým, ako často treba prať bambusový dekó. Ak je vlastníkom bábätko, určite ho budete musieť prať častejšie ako v prípade bambusových produktov pre dospelých. Bábätko môže okrytie poliať slinami alebo znečistiť jedlom počas prechádzky. Ohrozením pre čistotu dekó môže byť aj počasie, napr. dážď alebo blato. Škvrny určite naznačujú potrebu prania, ale nie len to. Dokonca ak nie je dekó znečistený, treba ho pravidelne prať, aby sa zabránilo rozvoju choroboplodných baktérií a aby sa obnovila jeho čerstvosť. Častosť prania závisí predovšetkým od intenzity používania.

Ako prať bambusový dekó? Skontrolujte štítok na výrobku

Predtým, než sa pustíte do prania dekó, skontrolujte informácie uvedené na štítku výrobku. Pokyny na pranie sa môžu líšiť v závislosti od okrytov rôznych značiek. Aj keď existujú všeobecné pravidlá pre pranie bambusových dekó, najlepšie je riadiť sa pokynmi výrobcu. Uistite sa, že použitá metóda nepoškodí dekó a neovplyvní jeho vlastnosti.

Na štítku nájdete nielen informácie o spôsobe prania, ale aj odporúčané pracie prostriedky a metódy sušenia okrytia.

Pranie deky - v práčke alebo ručne?

V prípade väčšiny bambusových deký je odporúčané pranie v práčke s použitím jemných pracieho prostriedku určených pre deti. Aby ste znížili riziko poškodenia deky v bubne práčky, odporúča sa ju umiestniť do špeciálneho vrecka na jemné oblečenie, ktoré zabráni zachyteniu deky. Ak chcete zachovať farbu deky bez zmeny, pračujte ju s podobne sfarbeným oblečením. Zvoľte jemný program a pred vybratím z práčky ju odcentrifugujte, aby ste sa zbavili prebytku vody. Počet otáčok by nemal prekročiť 800.

Ručné pranie bambusovej deky môže spôsobiť jej ošúpanie. Mechanickým trením môžete spôsobiť poškodenie pokrývky. Niektorí výrobcovia však odporúčajú túto metódu čistenia. V takom prípade sa vyhýbajte silnému treniu a stačí ju ponoriť do teplej vody s pridávaním pracieho prostriedku a jemne vyprášiť.

Akou teplotou prať bambusovú deku?

Rovnako dôležitá ako metóda prania je správna teplota. V akých stupňoch prať deky z bambusového materiálu, aby sa nezničili? Návod nájdeš na etikete, no najčastejšie sa odporúča prať obliečky v 30⁰C - 40ºC. Pri vyššej teplote môže dôjsť k poškodeniu vlákien bambusu a tým aj k stratám vlastností deky.


Z tohto dôvodu je lepšie vyhnúť sa žehleniu obliečky a ak je to nevyhnutné, urob to pomocou mierne zohriateho železa po predchádzajúcom prikrytí tkaninou.

Ako vyčistiť bambusovú deku? Na čo si treba pamätať?

Dôležitý je aj spôsob sušenia. Vzhľadom na škodlivý vplyv vysokých teplôt na štruktúru deky, odporúča sa vyhnúť sa jej sušeniu v sušičke. Po vypraní polož deku rovno a nechaj vyschnúť. Stojí za to zrezygnowať aj s avivážou, ktorá - podobne ako vysoká teplota - škodí vláknam tkaniny.

Správna starostlivosť o bambusovú deku je účinným spôsobom, ako predchádzať stratám jej vlastností. Trvanlivosť obliečky závisí aj od kvality jej výroby. V ponuke AGBO nájdeš modely z vysokej kvality priadze, ktoré zabezpečia tvojmu dieťaťu bezpečie a tepelný komfort po dlhú dobu.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-14
Odporucam
2024-01-05
Rychle dodanie, kvalitny tovar
pixel