Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Aká deka do kočíka sa najlepšie osvedčí?

2023-05-29
Aká deka do kočíka sa najlepšie osvedčí?

Ako vybrať najlepšiu deku na zimné prechádzky s kočíkom?

 

Keď idete na zimnú prechádzku s dojčaťom, nezabudnite na teplú deku, ktorá účinne ochráni vaše dieťa pred zmrznutím. Vďaka nej si bude bábätko môcť plne užívať pobyt na čerstvom vzduchu a pohodlie. Ako si však vybrať vhodné prekrytie pre dieťa? V bohatstve dostupných modelov v obchodoch je ľahké stratiť hlavu. Skontrolujte, ktoré modely sa najlepšie osvedčia v mrazivých dňoch a stanú sa spoľahlivou bariérou proti chladu.

Aká deka na kočík je najlepšia na zimu? Teplá!

 

Najdôležitejšou funkciou deky počas zimnej prechádzky je efektívna ochrana pred chladom. To znamená, že pri výbere prekrytia pre vášho drobca by ste mali brať do úvahy najmä jeho termoregulačné vlastnosti, ktoré závisia od materiálu, z ktorého je vyrobené. Teplá zimná deka je taká, ktorá má hutnú štruktúru. Dôležitá je aj jej gramáž. Ideálnou voľbou pre zimné prechádzky sú ťažšie a teda hrubšie prekrytia, ktoré účinne chránia dieťa pred chladom. Aby deka plnila svoju úlohu a ochraňovala bábätko pred zmrznutím, mali by ste venovať pozornosť nielen druhu priadze použitej výrobcom, ale aj kvalite a charakteru jej spracovania.

Dečka pre bábätko na zimu z bambusovej priadze

Bambusové dečky si v súčasnosti vďaka svojim výnimočným vlastnostiam získali obrovskú popularitu medzi rodičmi. Nielenže poskytujú tepelný komfort, ale tiež skvele absorbuje vlhkosť, neutralizujú nepríjemné zápachy a vynikajúco sa osvedčujú na citlivú detskú pokožku. Napriek tomu, že sú veľmi ľahké, bambusové obliekanie je vhodné na celý rok. To znamená, že je vhodné nielen v lete, aby sa dieťa chránilo pred prehriatím, ale aj v zime. Táto skutočnosť je potvrdená v praxi za predpokladu, že sa rozhodnete kúpiť vysoko kvalitnú dečku. Kožešiny AGBO dostupné v ponuke pre novorodencov na zimu vyrobené z prírodnej bambusovej priadze majú mimoriadne kompaktnú štruktúru bez ozdobných vzorov. Týmto spôsobom efektívne zohrievajú dieťa a poskytujú mu komfort pri prechádzke v zimný deň. Bambusové obliekanie môže byť nielen teplé, ale aj mimoriadne mäkké a príjemné na dotyk, čo iste poteší bábätko a poskytne mu ideálne podmienky na oddych na čerstvom vzduchu.

Teplá deka na kočík na zimu - merino vlna

Skvelú ochranu pred chladom bezpochyby poskytujú deky vyrobené z merino vlny. Tieto zvieratá žijú v extrémne ťažkých podmienkach a ich vlna má vynikajúce termoregulačné vlastnosti. Dobytkové deky z tejto vlny sú ľahké a zároveň teplé. Vlnená deka pre novorodenca na zimu ochráni dieťa pred zmrznutím aj pri veľkom mraze. To je preto, že vzduch sa zhromažďuje v priestoroch medzi vláknami vlny a slúži ako spoľahlivý izolátor proti chladu. Vyrobené z merino vlny dokonale absorbuje vlhkosť. Napriek hustému tkaninu zabezpečujú dostatočnú cirkuláciu vzduchu. Vďaka prítomnosti samoočistných šupiniek na povrchu vlnených vlákien je deka pre bábätko na zimu vyrobená z nej schopná dobre pohlcovať vône. Má tiež antibakteriálne a antialergické vlastnosti. Pri vystavení chladu sa pružné vlákna zúžia, čím zabezpečujú vynikajúcu termoizoláciu pre dieťa. Je tiež dobré vedieť, že merino vlna pôsobí stimulujúco na nervový systém dieťaťa a poskytuje mu nielen pocit tepla, ale aj podporuje jeho senzorický vývoj. V AGBO nájdete deky z merino vlny vo veľa štýlových farbách, vrátane pudrového ružového, béžového a sivého.

Dečka pre novorodenca na zimu - s plnením alebo bez?

 

Mnohí rodičia v zime siahajú po hrubých dečkách s plnením, ktoré pripomínajú malé periny. Ochránia tieto dečky dieťa pred chladom účinnejšie než vlnená alebo bambusová dečka? Bez pochýb predstavujú solídnu bariéru proti chladu, ale sú oveľa tuhšie než nepoťahované prikrývky. Z tohto dôvodu ich tesné zavinutie okolo dieťaťa môže byť výzvou pre rodiča. Elastické prikrývky z merino vlny alebo bambusu sa výborne prispôsobujú telu dieťaťa. Hruba zimná dečka teda nie vždy predstavuje najlepšie riešenie. Dôležitá je aj mäkkosť prikrývky a jej bezpečnosť. Je vhodné vybrať takú dečku, ktorá je vyrobená z antialergických, vysokej kvality materiálov, ktoré neobsahujú škodlivé chemické látky.

Dečka do kočíka na zimu - módný dizajn

 

Okrem funkčnosti nie je bezvýznamný ani vzhľad zimnej prikrývky. V ponuke AGBO nájdete zimné dečky pre bábätká s originálnym dizajnom, skvele zapadajúcim do súčasných módných trendov. Alternatívou sú minimalistické modely, ktoré ľahko zladíte s ostatnými prvkami zimnej štýlovanej výbavy vášho dieťatka. Predtým ako si kúpite teplú zimnú dečku pre svoje dieťa, uistite sa, že ju bude ľahké udržiavať čistú. Výborne sa osvedčujú dostupné modely z merino vlny, ktoré majú ochrannú vrstvu proti špinavosti a nevyžadujú časté pranie. Prikrývka by tiež mala dlho zachovávať svoje termoregulačné vlastnosti a estetický vzhľad.

 

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-23
Krásne čiapočky rýchle doručenie.Dakujem.Objednala dom druhý krát lebo prvú sme stratili fiaľkovú ale bohužiaľ jej veľkosť ste už nemali.
2024-02-06
,
pixel