Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ako obliecť dieťa na jesiennú prechádzku?

2023-05-11
Ako obliecť dieťa na jesiennú prechádzku?

Jeseňná počasie nám často hrá zlé figle. Dni začínajú chladnými ránkami, no z hodiny na hodinu teplota môže výrazne stúpať, aby potom znovu náhle klesla, keď sa blíži večer. Navyše, môže sa objaviť neočakávaný dážď. Nie je preto nič divné, že mnohí rodičia sa pýtajú, ako obliecť dieťa na prechádzku v jeseni. V tomto období nie je ťažké nachladiť sa, preto prevencia pred prehriatím alebo prechladnutím dieťaťa sa stáva veľmi dôležitou.

Ako obliekať dieťa v jeseni? Vrstvením!

Keď prichádza jeseň, treba sa pripraviť na veľké výkyvy teploty počas dňa a premenlivé počasie. Je však dôležité nevzdávať sa v tomto období prechádzok s dieťaťom. Pravidelný pobyt na čerstvom vzduchu totiž podporuje budovanie imunity dieťaťa, ktoré potrebuje každý deň primerané množstvo pohybu na svoj správny vývoj. Ako obliekať dieťa na prechádzku v jeseni? Túto otázku si kladie mnoho rodičov, ktorí chcú chrániť svoje dieťa pred nachladnutím. Odpoveď závisí však nielen od počasia, ale aj od veku dieťaťa, jeho temperamentu a individuálnych preferencií.
Existujú však určité zásady, ktoré sa oplatí dodržiavať, bez ohľadu na vek a úroveň aktivity dieťaťa. Jednou z nich je vrstvenie oblečenia, ktorého popularita neklesá už mnoho rokov a nezmenne predstavuje spoľahlivý spôsob, ako zabrániť prehriatiu alebo prechladnutiu maličkého.

Ako obliecť dieťa na prechádzku v jeseni? Dojča

Vrstvenie oblečenia na cibuľu spočíva v obliekaní dieťaťa niekoľkými tenkými vrstvami odevu, aby bolo možné prispôsobiť sa aktuálnym poveternostným podmienkam vonku. Jednotlivé vrstvy by mali byť ľahko zoberateľné a obliekateľné, ako aj priehľadné. Ak sa však chystáte na jesennú prechádzku s dojčaťom v kočíku, oblieknite mu o jednu vrstvu viac odevu. Nezabudnite, že bábätko zostáva v bezvýznamnom pohybe. Často si dokonca oddychne počas prechádzky krátku dremež. Preto potrebuje trochu lepšiu ochranu pred chladom ako rodič tlačiaci kočík.
V prípade, že strávite jesenné prechádzky s dojčaťom v kočíku, je dôležité aj vhodné zahalenie. Organizmus bábätka sa totiž vychladzuje oveľa rýchlejšie ako organizmus dospelého človeka. Zvoľte kvalitné detské deky, ktoré sa vynikajúco osvedčia v jesennom počasí. Tieto požiadavky spĺňajú dostupné modely z bambusovej priadze, z merina vlny alebo z bavlny v ponuke AGBO.

Jesenná prechádzka s predškolákom

Deti v predškolskom veku zvyčajne trávia čas vonku aktívnym spôsobom. V tomto období je veľmi ľahké prehriať sa, čo môže byť rovnako nebezpečné pre zdravie detí ako vychladnutie. Aby ste tomu predišli, zvoľte oblečenie s dobrým prístupom k vzduchu vyrobené z prírodných materiálov. Skvelou voľbou sú odevy z bavlny, ktorá dobre priedušná a skvele absorbujú vlhkosť.
Je tiež dôležité chrániť hlavu pred chladom. Ľahké jesenné čiapky pre deti sú určite postačujúce, aby ochránili aktívne deti pred chladom. V AGBO nájdete široký výber modelov určených pre dievčatá aj chlapcov z bavlnenej priadze a iných materiálov. Čiapka plní funkciu bariéry proti chladu a zároveň môže slúžiť ako ozdoba. Pri výbere čiapky zohľadnite preferencie vašich detí.

Jeseň príslušenstvo pre dievčatá - čelenky

Ako obliecť dieťa na jeseň prechádzku v veterný, ale teplý deň? Ak svieti slnko, môžete sa vzdať čiapky. Ak chcete však byť istí, že vietor neublíži zdraviu vášho dieťaťa, rozhodnite sa pre ľahkú, elastickú čelenku, ktorá zabezpečí ochranu uší, a zároveň poskytne atraktívny vzhľad. Je to štýlová alternatíva k čiapke a spoľahlivá ochrana pre dieťa. Okrem toho čelenka udrží vlasy dievčatka z jej tváre, čo jej umožní pohodlné hranie. V ponuke AGBO čelenky pre dievčatá sú ľahké a elastické. Zaručujú dieťaťu pohodlné nosenie a perfektné prispôsobenie. Tiež upútajú pozornosť originálnym dizajnom. Medzi mnohými modelmi v našom obchode nájdete napríklad ozdobené mašľou alebo perlami čelenky v mnohých štýlových farbách.

S dieťaťom na jesennú prechádzku - na čo ešte pamätať?

Už vieš, ako obliekať dieťa v jeseni. Na záver máme pre teba ešte niekoľko praktických tipov:zabezpeč sa, aby jeseň odev tvojho dieťaťa bol nielen teplý, ale aj pohodlný daj prednosť odevu, ktorý nebude obmedzovať pohyblivosť tvojho bábätka a umožní mu bez obmedzenia hrať sa na čerstvom vzduchu. Ak sa blíži dážď, vezmi so sebou dažďový kabát alebo dáždnik ochráň nohy svojho bábätka pred prechladnutím. Nepreženaj s množstvom vrstiev odevu, aby si dieťa nenechal prehrievať. Natrite tvár svojho bábätka ochranným krémom s filtrom, aby si overil, či dieťa necíti zimu, dotknite sa jeho krku. Vyberaj sa s dieťaťom na prechádzku poobede - vtedy je najteplejšie. Ako sa hovorí, neexistuje zlé počasie na prechádzku. existuje iba nevhodné oblečenie. Každodenné prechádzky s dieťaťom môžu mať blahodarný vplyv na jeho zdravie a pomáhajú pri kalení organizmu. Poskytujú tiež mnoho potešenia. Preto sa oplatí využiť naše tipy a vydať sa na spoločnú cestu hľadať gaštany a iné darčeky jesene.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-01-17
Som veľmi spokojná. Krajšie ako ma obrázku.
2024-01-05
Rychle dodanie, kvalitny tovar
pixel