Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ako obliecť novorodenca v zime, aby nezmrzol?

2023-05-11
Ako obliecť novorodenca v zime, aby nezmrzol?

S pokleňom teploty u rodičov sa objavujú pochybnosti ohľadom zimného oblečenia ich bábätka. Ako obliecť novorodenca, aby bol chránený pred chladom a zároveň nedovolili, aby sa prehrial? Situáciu komplikuje skutočnosť, že bábätko ešte nie je schopné komunikovať svoje potreby. Prečítajte si, ako obliecť svoje dieťa na zimnú prechádzku.

Ako obliekať novorodenca zimou?

Často sa obávame zimného počasia a preto obliekame bábätko príliš teplým oblečením, aby sme sa uistili, že sa nezmrazí počas pobytu mimo domu. Avšak, ak budeme postupovať podľa zásady "čím viac, tým lepšie", môžeme dostať dieťa do prehriatia, čo má za následok náhle vychladnutie organizmu vášho drobca a môže mu ublížiť. Ako teda obliekať novorodenca na zimnú prechádzku? Odpoveď na túto otázku nie je jednoduchá. Termoregulácia u bábätiek ešte nie je tak efektívna ako u dospelých, čo znamená, že sa dieťa rýchlejšie ochladí. Existuje však niekoľko zásad, ktorými sa oplatí riadiť, aby ste si uľahčili svoju úlohu.

Najdôležitejšie z nich je obliekať novorodenca na cibuľu, teda vrstvovo. To znamená, že by ste mali dať bábätku niekoľko tenkých vrstiev oblečenia, aby ste v prípade potreby mohli jednu vrstvu zložiť alebo pridať ďalšiu. Nezabudnite, že dieťa by malo mať o jednu vrstvu oblečenia viac ako vy. Ak chcete zistiť, či je dieťa teplé, dotknite sa jeho krku. Ak je suchý a teplý, všetko je v poriadku. Ak je vlhký, je pravdepodobne príliš horúce a ak je chladný, je príliš chladno.

Ako obliecť dieťa zimu do kočíka?

Prechádzky s dieťaťom aj v mrazivom počasí majú vynikajúci vplyv na zdravie malička, posilňujú jeho imunitu. Neodkladajte ich preto, ale postarajte sa o vhodné oblečenie vášho drobca. Zvoľte vrstvy. Prvou z nich môže byť mäkké a pohodlné body. V roli ďalšej sa osvedčí tričko s dlhým rukávom spolu s nohavičkami alebo pančuškami. Na ďalšiu vrstvu odporúčame populárny overal alebo dresové nohavice s polárovou mikinou alebo sveterkom. Posledná vrstva je kombinéza a doplnky, ako sú rukavice a čiapka.

Hľadajúc odpoveď na otázku, ako obliecť bábätko zimu, venujte pozornosť nielen počtu vrstiev, ale aj kvalite obliekaného oblečenia. Vyberte také, ktoré bude bezpečné pre pokožku drobca, teplé a zároveň dýcha dobre a dobre odvádza vlhkosť. Nie bez významu sú aj vlastnosti termoizolačných jednotlivých materiálov.

Ako obliecť dieťa na prechádzku zimu? Praktické tipy

Teplé, ale krátke bundy sa nehodia pre dojčatá, ktoré trávia zimný čas pozorovaním zimnej krajiny z kočíka namiesto aktívnej prechádzky. Lepšie je nahradiť ich jednodielnym kombinézonom, ktorý v tomto prípade bude spoľahlivou bariérou proti chladu.

Starostlivo vyberte aj čiapku pre bábätko. Pretože má priamy kontakt s pokožkou, rozhodnite sa pre model vyrobený z prírodných a vysokokvalitných materiálov. V ponuke AGBO nájdete zimné čiapky pre dojčatá z merino vlny. Vďaka svojim termoregulačným vlastnostiam dokonale chránia pred chladom aj prehriatím. Odporúčame aj modely s podšívkou z certifikovanej bavlny s prídavkom elastických vlákien, ktoré zaisťujú ideálne prispôsobenie.

Ako obliecť dojča v zime? Čo si zobrať na prechádzku?

Aby ste si boli istí, že chladné počasie nedá novorodencom zabrať, zoberte si na zimnú prechádzku s kočíkom ľahkú, ale teplú deku. Použite ju ako ďalšiu vrstvu, ktorá ochráni pred chladom. Je dobré ju zahriať aj nožičky bábätka, pretože sú najrýchlejšie zmrazené. Na zimu sú skvelou voľbou vlnené deky dostupné v AGBO, ktoré účinne udržiavajú teplo a zabezpečujú tepelný komfort aj v najchladnejších dňoch.

Alternatívou k deke je teplý spacák s nepremokavou vrstvou. Skvele sa osvedčuje pre najmenšie deti, ktoré sa na prechádzkach nehýbu. Je tiež dobré vybaviť sa špeciálnou fóliou na kočík, ktorá chráni pred dážďom a snehom. Pred jej nanesením však uistite sa, že má okienko, ktoré poskytne bábätku prístup k vzduchu.

Ako obliekať novorodenca v zime?

A čo s najmladšími bábätkami, ktoré nedávno prišli na svet? Podobne ako v prípade novorodencov, novorodencom sa oplatí obliekať do vrstiev. Plánujúc zimný odev na prechádzku však vždy treba riadiť sa počasím vonku a prispôsobiť množstvo vrstiev odevu. Tiež sú dôležité individuálne preferencie a temperament dieťatka. Živé škriatky je lepšie obliecť trochu ľahšie ako tie, ktoré pokojne ležia v kočíku. V opačnom prípade by mohlo dôjsť k prehriatiu a odtiaľ už len krok k infekcii.

V prípade novorodencov je veľmi dôležité pravidelne kontrolovať ich krk. Takto získate istotu teplotného komfortu svojho bábätka a možnosť rýchlej reakcie, keď bude mať dieťa príliš teplo alebo príliš zima. Pamätajte tiež, aby ste sa vyhýbali tuhej a hrubej odev, ktorá môže spôsobiť, že bábätkovi bude nepríjemne a výrazne obmedziť jeho pohyblivosť. Kvôli tomu, že - podobne ako nožičky - hlavička dieťatka vychladzuje nezvyčajne rýchlo, nemajte nikdy na mysli kvalitnú čiapku. Ak ju ešte nemáte, v AGBO určite nájdete ideálny model pre svoje bábätko.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-07
Rýchle dodanie. Čiapky sú super, objednavala som druhý krát a určite nie posledný
2024-04-23
Krásne čiapočky rýchle doručenie.Dakujem.Objednala dom druhý krát lebo prvú sme stratili fiaľkovú ale bohužiaľ jej veľkosť ste už nemali.
pixel