Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ako si vybrať zimnú čiapku pre seba? Prečítajte si toto, skôr ako si ju kúpite.

2023-05-11
Ako si vybrať zimnú čiapku pre seba? Prečítajte si toto, skôr ako si ju kúpite.

Zima sa blíži, čo znamená, že by ste nemali odkladať nákup teplej čiapky. Ako nájsť ideálny model, ktorý vás ochráni nielen pred chladom, ale poskytne vám aj štýlový vzhľad? Aby ste si úlohu zjednodušili, prečítajte si naše tipy. Pripravili sme pre vás zopár cenných rád, ktoré vám pomôžu pri výbere zimného pokrývky hlavy.

Teplá čiapka a tvar tváre

Ak nechcete, aby vás nízke teploty obtŕžovali, nevychádzajte z domu bez pokrývky hlavy. Týmto spôsobom zabránite úniku tepla a zabezpečíte si tepelný komfort počas pobytu mimo domu. Ako si vybrať čiapku na zimu? Začnite určením tvaru svojej tváre. To od neho závisí, aký strih bude pre vás najlepší.

Ovalovú tvár rozpoznáte podľa vysokého čela, zaobleného brady a slabšie vyznačených lícních kostí. Ak ju máte, budete dobre vyzerať takmer v akejkoľvek čiapke. Osobám s okrúhlou tvárou, s nízkym čelom a plnými lícnymi kostami, odporúčame asymetrické modely, napríklad baret. Klobúky a vysoké čiapky s mašľami sú určené pre ľudí s štvorcovou tvárou, ktorá sa vyznačuje výraznou líniou čeľuste a lícnymi kostami. Trojuholníková tvár, to znamená s širokým čelom a štíhlym bradou, zasa vyzerá výborne v ušankách a čiapkach tesne priliehajúcich k čelu.

Ako vybrať zimnú čiapku podľa vašej pleti?

Ak si vyberáte tvar čiapky podľa tvaru tváre, farbu by ste mali vyberať podľa svojej pleti. Aké dámske zimné čiapky sú najlepšie pre majiteľky svetlej, studenej pleti? V spoločnosti AGBO nájdete ohromujúce modely v pudrovom ružovom, modrom, sivej, hnedo-čokoládovej alebo tmavomodrej farbe. Ak máte teplú pleť, vyberte si čiapku v pôsobivej červenej, oranžovej alebo fľaškovej zelenej farbe. Tmavšie typy pleti môžu siahnuť po atraktívnej fuchsia farbe alebo kobaltovom odtieni.

V našom obchode sú tiež k dispozícii mužské zimné čiapky s veľkým výberom moderných farieb, takže ľahko nájdete takú, ktorá zdôrazní vašu pleť a zabezpečí atraktívny vzhľad.

Ako vybrať zimnú čiapku podľa svojej postavy?

Možno sa zdať, že typ postavy nemá žiadny význam pri výbere hlavnej pokrývky pre seba. Nič viac mylného! Čiapka sa dá využiť na zakrytie nedostatkov postavy, zdôraznenie jej výhod a vyrovnávanie proporcií. Napríklad štíhle osoby s úzkymi ramenami a širokými bedrami budú vyzerať skvele v veľkých, hrubo plietaných modeloch. Určite ich nájdete v našej ponuke. Ak však máte široké ramená, úzke boky a štíhle nohy, vsaďte na tesne priliehajúcu čiapku, ktorá nebude opticky zväčšovať hornú časť tela.

Ak pri kúpe hlavnej pokrývky pre seba zvážite tvar svojej tváre, odtieň pleti a typ postavy, môžete mať istotu, že vybraný model bude vynikajúco zdôrazňovať Vašu krásu. Dôležitý však je aj štýl obliekania a druh zimného odevu.

Ako zvoliť čiapku k bunde?

Máte radi športový štýl? Alebo sa cítite najlepšie v elegantných outfitoch? Zvoľte čiapku, ktorá bude súčasťou vášho zimného oblečenia a dokonale odráža váš spôsob obliekania. Ak nosíte na každý deň športovú bundu, módnym doplnkom k nej bude klasická, jednoduchá čiapka dobre priliehajúca k hlave. Výbornou voľbou sú modely s otočeným lemom. Ak chcete doplniť outfit s elegantným kabátom v hlavnej úlohe, zvoľte model s hrubším vzorom. Ak chcete upútať pozornosť, zvoľte čiapku ozdobenú lesklými kamienkami alebo perlami.

Pri výbere čiapky k bunde zohľadnite nielen jej strih, ale aj farbu. Snažte sa farebne zladiť, zvoľte modely v podobnej farbe ako vaše vrchné oblečenie. Môžete tiež zvoliť kontrastnú farbu, aby vaša styling získala originálny charakter. Ak chcete, aby čiapka vyhovovala aj ku kabátu aj ku bunde, zvoľte jednoduchý model v univerzálnej farbe, napríklad v sivom odtieni.

Ako zvoliť zimnú čiapku pre dieťa?

Hľadáte čiapku pre vaše dieťa? Zvoľte takú, ktorá bude nielen módnou, ale aj pohodlnou a teplou. Dávajte pozor aj na druh použitého materiálu. Ten by mal byť bezpečný pre citlivú detskú pokožku. Modely ponúkané spoločnosťou AGBO majú certifikát Oeko-Tex, ktorý potvrdzuje, že neobsahujú škodlivé chemické látky pre zdravie.

Teplé čiapky pre deti na zimu nebudú účinne chrániť pred chladom, ak nebudú dostatočne prispôsobené. Pred nákupom presne zmerajte obvod hlavy dieťaťa a porovnajte výsledok s hodnotami v tabuľke veľkostí daného výrobcu.A čo dizajn? V našej ponuke nájdete množstvo atraktívnych modelov. Sú rôznych strihov a farieb. Vyberte si takú, ktorá sa skvele hodí k charakteru vašej štýlové kombinácie. Dopasujte ju k zimnej bunde vášho dieťaťa. Veľa šťastia!

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-14
Odporucam
2024-03-20
Objednávka bola rýchlo vybavená, som veľmi spokojná
pixel