Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Ako zvoliť čiapku podľa tvaru tváre? Zistite, aký model bude pre vás ideálny!

2023-05-11
Ako zvoliť čiapku podľa tvaru tváre? Zistite, aký model bude pre vás ideálny!

Hlavnou úlohou čiapky je ochrana pred chladom, ale pokrývky hlavy slúžia aj ako módný doplnok. Ako si vybrať správny model zo širokej ponuky strihov, vzorov a farieb? Myslite nielen na aktuálne trendy, ale aj na tvar svojej tváre. Správne vybraná čiapka môže podčiarknuť vašu krásu a zabezpečiť vám atraktívny, štýlový vzhľad.

Čiapka a tvar tváre

Ak máte problém s nájdením správnej čiapky pre seba, začnite určením tvaru svojej tváre. Ak nechcete mať žiadne pochybnosti, zatiahnite si vlasy a zviažte ich, odkryjúc tvár. Držiteľky ofiny by mali ofinu zviazať a odkryť čelo. Potom sa postavte pred zrkadlo a pomocou krému alebo zmytiteľného fixačného pera obkreslite svoje odraz. Zamerajte sa najmä na čelo, líca a bradu.

Namiesto zrkadla môžete použiť aj svoj telefón. Urobte si selfie a v režime úpravy obkreslite svoju tvár a pokúste sa určiť jej tvar. Nečakajte, že dosiahnete dokonalý štvorec alebo trojuholník. Určite však budete schopní vidieť charakteristické znaky svojej tváre a na ich základe posúdiť jej tvar. Ako vybrať čiapku podľa tvaru tváre? Všetko závisí od toho, či je oválna, trojuholníková, okrúhla, štvorcová alebo obdĺžniková.

Aká čiapka k okrúhlej tvári?

Ak máš zaoblený bradu, výrazné líca a tvár, ktorá má podobnú dĺžku a šírku, môžeš ju označiť ako okrúhlu. Vyber si čiapku, ktorá opticky predĺži tvoju tvár a jemne ju zoštíhli. Zaraduj asymetrické kryty hlavy ako baretu, kaskeť alebo klobúky s malým okrúhlym tvarom, ktoré vytvoria dojem štíhlejšej tváre, a vyhni sa modelom, ktoré priliehajú k čelu.Pre osoby s okrúhlou tvárou sú tiež dobrým výberom voľné "smerfetky" čiapky s predĺženým strihom, ktoré môžeš nosiť takmer ku každej outfitu. Nájdeš ich v ponuke AGBO v širokej škále moderných farieb a vzorov. Vsádzaj na vysokokvalitné modely, ktoré si zachovajú svoj pôvodný tvar dlho a nezväčšia sa pri častom praní alebo nosení.

Ako vybrať čiapku pre oválnu tvár?

Ženy s jemne predĺženým bradou a zaoblenou líniou vlasov sa určite nebudú mať problém nájsť ideálnu čiapku pre seba. Ich tvár je totiž symetrická a má mierne sa zužujúci tvar dole, ktorý sa nazýva oválny. K tomuto tvaru tváre sa hodí takmer každý druh pokrývky hlavy: čiapky s nafúknutými mašľami, vlnené čiapky s vysokým manžetom alebo čiapky typu beanie ideálne na jeseň a jar. Lepšie sa však vyhnúť pokrývkam hlavy, ktoré môžu opticky predĺžiť tvár.

Ak máte oválnu tvár, snažte sa ju zdôrazniť tým, že trochu posuniete čiapku alebo klobúk dozadu. Týmto spôsobom jemne zdôrazníte jej rysy. Na chladné dni sú pre vás ideálnou voľbou elastické a odolné zimné čiapky pre ženy AGBO, ktoré vynikajúco doplnia vašu štýlovú kombináciu vďaka atraktívnemu dizajnu.

Aká čiapka k štvorcovej tvári?

Vaša tvár má tvar obdĺžnika, ak je úzka a dlhá s vysokým čelom. Ak chcete zmäkčiť vertikálne línie na spánkoch, lícach a brade, zvoľte pokrývky hlavy, ktoré opticky rozšíria a zároveň skrátiť drobnú tvár. Aké? Určite sa osvedčia ušatky s pevným uchytením na čele a efektné kožušinové modely. Vďaka nim vaša tvár získa jemnosť a vysoké čelo bude skryté. Ak máte štvorcovú tvár, dobre sa budete hodiť aj do baretov a klobúkov so širokým kruhom. A čoho sa vyvarovať? Čiapky, ktoré priliehajú k pokožke a s mašľou na konci, môžu vašu tvár ešte viac predĺžiť. Zrezygnujte aj s pokrývkami hlavy s vystupujúcim čelom. Na jar alebo na jeseň si namiesto obľúbenej beanie na hlavu vložte čiapku z mäkkého úpletu nasadenú na čelo a ušiach, ktorá vám pridá čaro. Ak sa rozhodnete pre baret, nenoste ho na zadnej strane hlavy, ale na čele.

Aká čiapka k štvorcovej tvári?

Jasne a výrazne črty dolnej časti tváre, široké lícné kosti a ploché čelo sú charakteristické rysy štvorcovej tváre. Ak ju máte, váš cieľ bude optické zjemnenie tváre. Aby ste to dosiahli, v zime môžete použiť ideálne čiapky s veľkým pomponom. Na jar alebo na jeseň sa môžete rozhodnúť pre voľné beanie čiapky, ktoré sú k dispozícii v ponuke spoločnosti AGBO. Krásny vzhľad môžete dosiahnuť aj klobúkmi, ak ich budete nosiť asymetricky. Letné mesiace sú ideálne pre klobúky s veľkým oblúkom.
Ženy s štvorcovou tvárou dobre vyzerajú aj v beretách, ktoré sú zasunuté dozadu. Mali by však odmietnuť úzko priliehajúce pletené modely, ktoré ešte viac zdôraznia ich ostré rysy.

Hľadáte ideálnu čapicu pre seba? V internetovom obchode AGBO nájdete veľký výber zimných modelov a dámskych čiapok na jeseň a na jar v mnohých štýlových fazónach, ktoré odrážajú súčasné trendy v móde. Vďaka nim si zaručíte nielen atraktívny vzhľad, ale aj výnimočnú pohodlnosť pri nosení.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-01-17
Som veľmi spokojná. Krajšie ako ma obrázku.
2024-01-05
Rychle dodanie, kvalitny tovar
pixel