Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Akú čiapku zvoliť pre chlapca na jar?

2023-04-19
Akú čiapku zvoliť pre chlapca na jar?

Rodičia kupujú svojim najmenším detské čiapky najčastejšie v období jesene a zimy, čo je pochopiteľná a rozumná voľba. Práve vtedy sú deti najviac vystavené rôznym infekciám a chorobám, pretože nízka teplota podporuje ochladenie organizmu a oslabenie imunity u najmenších. Pokrývky hlavy, samozrejme iného druhu, sú tiež obľúbené v lete, keď je potrebné chrániť jemnú hlavičku dieťaťa a oči pred škodlivým pôsobením silných UV lúčov. O detských čiapkach sa najmenej uvažuje na jar, hoci nie je pravda, že v tomto období už ich deti úplne nepotrebujú.

Po chladnejších obdobiach roka nás jar vždy prekvapí príjemným teplom a lepšou počasím. Keď sa o niečo otepľuje, hneď máme chuť zložiť bundy a najlepšie sa obliecť do tričiek s krátkym rukávom! Bohužiaľ, teplota, ktorú vnímame, často nemá nič spoločné s realitou a pocit horúčavy sa často viaže na náhle zmeny počasia. Podľa odborníkov je práve počas prechodových období najľahšie sa niečím nakaziť, pretože vzhľadom na zmenu počasia nevieme úplne presne určiť, ako sa máme obliecť. Preto sa neoplatí sa vtedy vzdať ani vrchného oblečenia a v prípade detí je stále dôležité pamätať na krytie hlavy, hoci to sa v prvom okamihu nemusí zdať intuície. V tomto článku sa pokúsime vysvetliť, prečo nosenie čiapky je pre zdravie detí dôležité aj na jar.


Jarné čiapky pre deti

Jarné detské čiapky sú rovnako dôležité ako tie na jeseň alebo zimu. Hlava je miestom, kde uniká najviac tepla, čo znamená, že jej ochrana je najdôležitejšia bez ohľadu na ročné obdobie. Aj keď sa nám môže zdať, že keď je teplejšie, naše deti ich už nepotrebujú, nič nie je ďalej od pravdy. Deti, najmä chlapci, trávia veľa času vonku hrajúc sa, čo zvyčajne nie je práve najpokojnejšie. Určite by sme im to nemali zakazovať, pretože po prvé - pohyb je zdravie a po druhé - malé deti sa musia vyhrať! Počas týchto radostných hier sa však často potia a koľkokrát sa stalo, že keď sme hladiac svoje dieťa, zistili sme, že jeho hlavička je úplne mokrá? Keď je horúce leto, nie je to veľký problém, ale počas chladnejších teplôt to môže byť jednoduchou cestou k infekcii a nepríjemnému prechladnutiu. Preto sú také dôležité jarné detské čiapky. Vďaka nim môžeme mať istotu, že aj počas najdivokejších hier bude naše dieťa chránené pred chrípkou.

Deti nie majú radi nosiť čiapky - to je fakt, o ktorom si uvedomuje každá mama. Snaženie sa udržať krytie hlavy na hlave dlhšie ako niekoľko sekúnd určite znamenalo pre mnohých rodičov poriadne ťažkosti. Ak sa nám ťažko presviedčať malých miláčikov, aby si čiapky obliekli aj vtedy, keď je skutočne chladno, ako to urobiť počas teplejších teplôt? Bohužiaľ, nevieme o žiadnom kúzle, ktoré by zabezpečilo, že jarné čiapky pre deti vždy zostanú na svojom mieste, ale vieme, aké by malo byť krytie hlavy, aby ho deti s väčšou pravdepodobnosťou nosili.

Najlepšie jarné čiapky pre chlapcov

Jarne čiapky pre chlapcov sa od tých zimných líšia predovšetkým materiálom, z ktorého sú vyrobené. Najčastejšie sú vyrobené z bavlny alebo iných ľahkých tkanín. Vďaka tomu chránia dieťa pred chladom a zároveň nezahrievajú hlavu dieťaťa. Najčastejšou chybou, ktorú robia rodičia, je dávanie dieťaťu príliš teplého krytu hlavy, keď teplota tomu úplne nezodpovedá. Zvyčajne to skončí tým, že dieťa si danú čiapku neobléka do školy (v materskej škole ju našťastie niekto dohliada!). Preto je tak dôležité, aby bola čiapka prispôsobená ročnému obdobiu.

To však nie je všetko - dôležitá je aj kvalita jarnej čiapky pre chlapcov. Kryty hlavy malých objaviteľov môžu pristávať na rôznych miestach (na ktoré je často ťažké samostatne prísť), čo znamená, že sa často špinia a vyžadujú si časté pranie. Preto je dôležité, aby tkanina, z ktorej bola čiapka vyrobená, bola vysokej kvality. Najlepšie je, ak ju možno prať v práčke, pretože nám to ušetrí čas, ktorý by sme strávili ručným praním. Malé deti tiež radi nosia čiapky vyrobené z mäkkých, príjemných na dotyk materiálov, ktoré neelektrizujú vlasy.

Vzory jarných čiapok pre deti

Jarné detské čiapky by nemali byť len vyrobené z iných látok ako zimné, ale mali by tiež vyzerať inak! Na jar sa všetko prebúdza k životu a zelená, takže by bolo škoda pokaziť tú radostnú atmosféru niečím sivohnedým na hlave!Jarné čiapky pre chlapcov by mali byť v živých, veselých farbách, naznačujúcich príchod očakávaného leta pre všetkých.

V našej ponuke nájdete veľa zaujímavých vzorov pre malých objaviteľov. Spolu so svojimi maličkými môžete vyberať medzi viac klasickými vzormi, ako sú pruhy a melanže, ale aj tými originálnejšími, ako sú komiksové alebo abstraktné vzory. Pre každé dieťa sa nájde aj vhodný model. Na našej stránke máme nielen tradičné, jednoduché čiapky, ale aj tie viazané pod bradou alebo ozdobené roztomilými pomponmi.

Pri kúpe čiapky je tiež dobré zamerať sa na to, čo už má malý v svojej skrini. Aj najkrajšia a najzaujímavejšia čiapka sa stane problémovou, ak sa nehodí k žiadnej bunde alebo kabátiku dieťaťa. Niet zmyslu zbytočne si komplikovať život a strácať cenný čas na horúčkovité skladanie odevných kúskov, ktoré spolu nesedí.

Nezabúdajte tiež na to, že kryt hlavy by mal najmä páčiť sa vašej ratolesti. Čo z toho, že sa vám páči usmiata žirafa, ak bude malý uprednostňovať čiapku s autíčkami? V rámci zdravého rozumu mu dovoľte samostatne sa rozhodnúť a budete mať istotu, že si ju bude s radosťou nosiť.

Overené jarné čiapky pre chlapcov

Pri výbere jarných čiapok pre chlapcov sa neoplatí kupovať zajaca v pytli, radšej vsadiť na overenú značku, ktorá má dôveru. Agbo je výrobca čiapok a iných vysokokvalitných textilných výrobkov, ktorý má v ponuke medzi inými čiapky pre deti. Naša spoločnosť vznikla v roku 1990 z vášne tvoriť výnimočné textilné doplnky pre ľudí v každom veku. Všetky naše výrobky sú ručne vyrobené, čo zaručuje, že ich detaily sú vyrobené s najväčšou starostlivosťou o detaily. Naše čiapky a šálky sú ocenené po celom svete, nielen v Poľsku - máme predaj s medzinárodným dosahom, čo znamená, že naše textílie sa dostávajú do Nemecka, Rakúska, Kazachstanu, Ukrajiny, Slovenska a mnohých ďalších miest v Európe.

Naše čiapky a šálky vyrobené z kvalitných materiálov sa výrazne odlišujú od konkurencie a ich lepšia kvalita znamená nielen dlhšie, ale aj príjemnejšie používanie. Preto všetkým mamičkám, ktoré uvažujú o kúpe poriadnej jarné čiapky pre svojho malého objavovateľa, odporúčame zoznámiť sa s našou ponukou. Od roku 1990 nám už dôverovalo veľa ľudí z celého sveta - presvedčte sa sami, že sa to oplatí!

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-05-07
Rýchle dodanie. Čiapky sú super, objednavala som druhý krát a určite nie posledný
2024-04-14
Odporucam
pixel