Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Bambusová deka pre bábätko - prečo sa oplatí ju mať?

2023-04-26
Bambusová deka pre bábätko - prečo sa oplatí ju mať?

Bez ohľadu na počasie, je dobré tráviť čas s dieťaťom vonku. Týmto spôsobom posilňujeme jeho imunitu a zásobujeme organizmus kyslíkom. Ak si oblečiete bábätko vhodne pre počasie za oknom, nemusíte sa obávať, že sa prechladne alebo ochladí. V prípade malých detí, ktoré sledujú svet z kočíka, má veľký význam výber krytia. Ľahká bambusová deka sa výborne osvedčí v teplých dňoch, ale nielen v nich. Skontrolujte, prečo by sa mala nachádzať v dieťaťovej výbave.

Bambusová deka - na leto aj na zimu

Vzhľadom na predušnosť a ľahkosť bambusovej deky, mnohí rodičia ju považujú za ideálne krytie na leto. Bez pochýb sa výborne osvedčí v teplých dňoch, chránením dieťaťa pred prehriatím, hmyzom a škodlivým UV žiarením, ale je dobré siahnuť po nej aj na jeseň, v zime alebo na jar. Bambusové deky majú využitie počas celého roka a ich výnimočné termoregulačné vlastnosti zaisťujú pohodlie pre deti, bez ohľadu na počasie.

Letné ľahké bambusové deky prinášajú úľavu rozpálenému kožičke bábätka. Ich teplota je o niečo nižšia ako teplota okolia, čo ich robí ideálnymi na slnečné dni. Bambusový materiál skvele odvádza vlhkosť. Vďaka tomu koža bábätka zostáva suchá a nehrozí mu prehriatie. Počas ostatných ročných období bambusové deky chránia dieťa pred prechladnutím a zároveň umožňujú prístup kyslíka. S úspechom teda môžu slúžiť ako celoročné odevy pre vaše bábätko.

Bambusové deky - výhody

Nie je náhoda, že okrytia z bambusu si získavajú stále väčšiu popularitu na trhu, najmä medzi čerstvými rodičmi. Majú množstvo výhod, ktoré zahŕňajú antialergické vlastnosti, čo robí bambusové deky ideálnymi pre bábätká s citlivou a náchylnou kožou na podráždenie. Ak vaše dieťa trpí kožnou alergiou, bambusové odevy budú pre neho najlepšou voľbou.

Stojí za zmienku aj antibakteriálna vlastnosť bambusového plátna, ktorá ho robí vhodným aj pre novorodencov. Bambusový kocík s ľahkou váhou má plnú bezpečnosť pre aj najmenšie deti, keďže bráni šíreniu choroboplodných baktérií. Z čoho vyplývajú výnimočné vlastnosti plátna? Pri pestovaní bambusu sa nepoužívajú pesticídy a ďalšie chemické látky, ktoré by mohli byť pre deti škodlivé, čo znamená, že kocík neobsahuje žiadne toxické látky. Okrem toho, prítomnosť Bamboo Kun poskytuje prirodzenú ochranu proti baktériám a hubám.

Bambusový kocík - 100% pohodlia

Ak chcete svojmu dieťaťu zabezpečiť pohodlie, ľahký bambusový kocík bude pre to najlepším spôsobom. Je nesmierne mäkký, čo určite poteší bábätko. Usínanie pod príjemným, jemným plátnom bude pre neho pravým potešením. Veľký význam pre pohodlie novorodenca má aj absorpčná schopnosť bambusového plátna. Medzi vláknami rastliny sa nachádzajú mikro priestory, kde sa môže zhromažďovať predtým odvedená vlhkosť. V porovnaní s bavlnenými kocíkmi sa bambusové plátna darí veľmi dobre. Jeho absorpčná schopnosť je až trikrát vyššia.

Bambusová deka pre novorodenca nielenže absorbuje vlhkosť, ale aj dýcha, čo znamená, že dieťa, ktoré je ňou prikryté, bude mať zabezpečený tepelný komfort. Vytvárajú sa mikroprostredia medzi jemne stočenými bambusovými vláknami, čo zaisťuje voľný prietok vzduchu. Je tiež dôležité vedieť, že deka nezmení svoje vlastnosti po niekoľkých praniach. Zachová si svoju mäkkosť a pusovitosť na dlho.

Ľahká bambusová deka - výnimočná trvanlivosť

Medzi výhody prikrývky z bambusovej pleteniny patrí aj nadpriemerná trvanlivosť.

Nemusíte sa báť, že každodenné, intenzívne používanie znehodnotí vzhľad deky a budete musieť kupovať novú. Aj keď ju budete používať na obalovanie dieťaťa počas spánku doma, na cestách alebo na prechádzkach, deka bude stále dokonale plniť svoju úlohu ako teplé a ľahké prikrývadlo, pričom si zachová svoj pôvodný tvar.

Trvanlivosť bambusovej tkaniny vyplýva mimo iné aj z hmotnosti jej vlákien, ktoré neklesajú tak rýchlo ako bavlnené. Vďaka tomu bude deka z bambusu slúžiť vašemu dieťaťu dlhý čas.

Akú bambusovú deku kúpiť?

Výber detských kocov z bambusovej látky na trhu je mimoriadne široký. Jednotlivé modely sa líšia od seba nielen dizajnom, ale aj zložením. Skontrolujte štítok krytu pred kúpou a uistite sa, že neobsahuje prídavok umelých vlákien. Veľký význam má aj veľkosť kocov. Mnoho rodičov novorodencov sa rozhodne kúpiť modely s veľkými rozmermi, s ohľadom na budúcnosť a rýchly rast dieťaťa. Na začiatku však bude treba krytie zložiť, a to s rizikom prehriatia dieťaťa alebo znečistenia kocov. Dôležitá je aj kvalita vyhotovenia. Dôverujte overeným značkám, ktoré sa tešia veľkej obľube na trhu.

Kde hľadať bambusové kocíky pre novorodencov? V internetovom obchode AGBO nájdete skutočné bohatstvo vysokokvalitných modelov za atraktívne ceny. Vyberajúc kocík z našej ponuky, môžete mať istotu, že dostanete vysokokvalitný, bezpečný pre kožu dieťaťa produkt s výnimočnou trvanlivosťou, ktorý sa osvedčí pri akomkoľvek počasí.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-04-14
Odporucam
2024-01-05
Rychle dodanie, kvalitny tovar
pixel