Uložiť do nákupného zoznamu
Vytvorenie nového nákupného zoznamu

Bavlnená deka pre novorodenca - je to dobrá voľba?

2023-04-26
Bavlnená deka pre novorodenca - je to dobrá voľba?

Bavlnená deka pre novorodenca - iba na teplé dni?

Môže sa zdať, že nákup deky pre novorodenca nie je ťažký, ale v množstve trhových ponúk môžete stratiť prehľad. Pri výbere obliekania pre svoje bábätko, by ste si mali najprv všímať materiál, z ktorého bola vyrobená. Bavlnená deka vyrobená z prírodnej tkaniny je bezpečná pre deti od prvých dní života. Ak chcete byť istí, že nedráždi pokožku vašho novorodenca, vyberte si model z certifikovanej bavlnenej priadze. Uistite sa, že na etikete má značku Oeko - Tex, ktorá potvrdzuje, že deka neobsahuje škodlivé chemické látky pre zdravie.

V ponuke spoločnosti AGBO nájdete bezpečné pre novorodencov, kvalitné bavlnené deky, ktoré sa skvele osvedčia v kontakte s citlivou a jemnou pokožkou dieťaťa. Môžete nimi zabaľovať bábätko počas letných prechádzok, ale nie len to. Bavlnené prikrývky sú ideálne aj na jar a jeseň. Siahajte po nich aj na cestách alebo doma.

Bavlnená deka ako obaľovač

Po opustení bezpečného brucha matky, sa bábätká stretávajú s obrovským výzvou - prispôsobením sa novému prostrediu. Aby sme im trochu uľahčili tento proces, mnohí rodičia sa snažia vytvoriť pre svoje deti podobné podmienky ako tie, v ktorých boli pred narodením. Jedným z nástrojov na toto účely je obaľovanie, t.j. tesné zabaľovanie novorodenca ľahkou a elastickou látkou. Týmto spôsobom mu zabezpečíme pohodlie a pocit bezpečia.

Ak chcete vyskúšať obaľovanie, využite bavlnenú deku. Je príjemná na dotyk, čo sa určite páči aj malému dieťatku. Pružná a mäkká tkanina skvele prepúšťa vzduch, čím sa predchádza nie len zimnici, ale aj prehriatiu novorodenca. Obaľovanie často pomáha dieťaťu spať pokojnejšie. Týmto spôsobom upokojíme jeho zmysly a dokonca môžeme zmierňovať symptómy koliky, s ktorou sa stretáva veľa bábätiek tesne po narodení.

Bavlnená prikrývka - prečo si ju zaslúžiš?

Ak si malému bábätku zabaľuješ do bavlnenej prikrývky, ľahko mu zaručíš tepelný komfort. Bavlna totiž poskytuje ochranu pred chladom a zároveň pred prehriatím, zabezpečuje koži dieťaťa prístup k vzduchu a efektívne odvádza vlhkosť. Vďaka tomu nemusíš mať obavy z náhlej zmeny počasia počas prechádzky s bábätkom. Bavlnená nite je bezpečná aj pre malých alergikov. Má antibakteriálne a antialergické vlastnosti a vďaka neobvyklému mäkkému povrchu nevytvára podráždenie na koži a zabezpečuje pohodlie pre tvoje bábätko.

Hoci účinne chráni pred chladom, bavlnená prikrývka pre bábätká je ľahká a nezaberá veľa miesta. Môžeš ju uložiť do tašky a mať ju stále so sebou na prípadné krátke zdriemnutie dieťatka. Udržanie bavlnenej prikrývky čistej ti neprinesie žiadne problémy, za predpokladu, že si vyberieš kvalitný model. V ponuke AGBO nájdeš trvanlivé bavlnené prikrývky, ktoré si zachovajú tvar a farbu aj po mnohých praniach.

Bavlnená deka pre novorodenca - viacúčelovosť

Ak si kúpite bavlnenú deku pre svoje dieťa, získate oveľa viac než ochranu pred chladom počas prechádzok alebo zahalovanie. V slnečné a teplé dni môžete deku použiť ako bariéru proti UV žiareniu a otravným hmyzu. Môžete ju tiež použiť doma, napríklad ako prikrývku na letné noci alebo ako plachtu na matrac. Bude tiež užitočná počas hry ako mäkká podložka. Ak sa chystáte na cestu, bavlnená deka môže slúžiť ako prikrývka v aute. Vaše bábätko sa s ňou bude ľahko zahalovať a zaspí si.

Ako vidíte, bavlnené deky môžete používať na mnoho rôznych spôsobov. Vyberte si model, ktorý bude nielen funkčný, ale aj ozdobou detskej izby. V ponuke AGBO nájdete atraktívne deky s perfektným spracovaním a širokou škálou farieb, ktoré umožnia každému rodičovi nájsť ideálny vzor pre svoje dieťa.

Bavlnená deka pre novorodenca - veľkosť má význam

Ak plánujete zložiť výbavu pre novorodenca, neodporúča sa kúpiť deku v najmenšej dostupnej veľkosti na trhu. Takýto kúsok rýchlo vyjde z použitia pre vaše dieťatko. Optimálnou voľbou bude deka s rozmermi 90 x 85 cm, ktorá pravdepodobne poslúži dieťatku až do predškolského veku. Ak si zakúpite väčšiu bavlnenú deku, v prvých mesiacoch života bude potrebné ju zložiť a to môže viesť k prehriatiu dieťatka.

V internetovom obchode AGBO na vás čakajú nádherné a mäkké deky, ktoré budú pre vaše dieťatko vynikajúcim krytím počas dlhých prechádzok a nielen toho. Bez pochýb kvalitné krytie z bavlnenej nite poskytne bábätku pohodlie a rodičom istotu, že bábätko sa nezomrie zimou alebo neprepačí. Bavlnená deka je základným prvkom výbavy, ktorý by sa mal nachádzať vo výbave každého dieťatka.

IdoSell Trusted Reviews
4.85 / 5.00 200 reviews
IdoSell Trusted Reviews
2024-03-20
Objednávka bola rýchlo vybavená, som veľmi spokojná
2024-03-05
Super čiapky, som veľmi spokojná. Ďakujem
pixel